Hakkımızda

taşlar kağıt, ambalaj atığı, evrak imha, geri dönüşüm, ataşehir

Tarihçe

1973 yılında İstanbul-Erenköy’de kurulan firmamız Taşlar Kağıt;

1988-2003 yılları arasında İstanbul-Maltepe’de faaliyetlerini sürdürmüştür. 2003 yılından itibaren de kendini yenileyerek İstanbul Ümraniye’de 4.750 m² açık alan, 5.533 m² kapalı alan olmak üzere toplam 10.283 m² alanda modern tesisini bu sektörün öncülerinden biri olarak hizmete sunmuştur.

Bu yeni ve modern tesisimiz; 2006 yılından itibaren “Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisi Lisansı” ile kağıt-karton, metal ve plastik atıkların toplanması ve ayrılması, preslenip geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi, bu atıkların geri kazanıma hazır hale getirilmesi üzerine faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Firmamız 13.12.2011 tarihi itibari ile Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi’ni almıştır.

Değerlendirilebilir kağıt-karton, plastik, metal, cam, kompozit ve ahşap atıkların toplanması ve geri kazanımının yaygınlaştırarak küresel kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak amacı ile hizmet veren firmamız, sektöründe tecrübesi, öncülüğü, güvenilirliği ve teknolojik gelişmeye yönelik yatırımları, yaygın hizmetleri ile kendine farklı bir yer edinmiştir.

Günümüz itibariyle, yıllık kapasitesi 100.000 tona ulaşan Taşlar Kağıt 38 yılı aşkın bir süredir geri dönüşüm sektöründe faaliyet göstermektedir.

Matbaalardan ve sanayi kuruluşlarından üretim atığı kağıtları ve sözleşmeli olduğu belediyelerin sınırları içinde ambalaj atıklarını tam otomatik sistemlerle toplayarak Ümraniye’de kurmuş olduğu toplama ayırma tesisine getirmektedir.

Taşlar Kağıt; müşterilerine en kaliteli hizmeti sunabilmek için çağın getirmiş olduğu bütün yenilikleri takip edip, sistemine entegre etmekte, farklı olan çizgisini korumaya, geliştirmeye ve hepimiz için daha yaşanılır bir dünya kurmak adına yoluna devam etmektedir.

Taşlar Kağıt, ISO 14001, ISO 9001 ve OHSAS 18001 Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahiptir.